مشخصات فردی و زندگینامه
نام:محمود
نام خانوادگی:مهدی پور
پست الکترونیک:Mmahdipour@yahoo.com
نخصص ها:فقه و اصول

زندگی نامه

در یکی از روستاهای شهرستان طبس پا به عرصه علم گذاشتم و شش کلاس ابتدایی را گذراندم. کودکی حدود چهارده ساله بودم که ادبیات عرب را در مشهد مقدس حدود سال 46 ش آغاز کردم، از محضر اساتیدى همچون: «استاد حجت هاشمى خراسانى»، «مهاجریان طبسى» و «مرحوم غضنفرى» و سپس در مدرسه «مرحوم آیت الله میلانى» از استادان گوناگون: «بنى هاشمى»، «ایمانى» و «مدرس غروى» تا حدى فرا گرفتم.
در حدود مغنى و معالم بودم که به قم هجرت کردم و در مدرسه حقانى پذیرش شدم. دروس دبیرستان را همراه دروس حوزوى در قم ادامه دادم و از مدرسه حکیم نظامى (امام صادق کنونى) دیپلم ادبى گرفتم. در مدرسه حقانى از محضر آیات و بزرگان: «شهید قدوسى»، «آیت الله جنتى»، «سید حسن طاهرى خرم آبادى»، «آیت الله محمد مؤمن قمى»، «شیخ یوسف صانعى» و «آیت الله مصباح یزدى» بهره مند شدم. برنامه درسى مدرسه را تا یک سال درس خارج در همان مدرسه ادامه دادم.
پس از پیروزى انقلاب اسلامى مدتى در بندر عباس مسئول دفتر شهید حقانى بودم. در تأسیس مدرسه مسجد سلیمان با جناب آقاى سید حسن ربانى و مرحوم محمدى نجات همکارى داشتم. از سال 61 در حوزه قم درس را ادامه دادم و تا سال 65 یکسره به تحصیل مشغول بودم. در درس «آقاى منتظرى، آشیخ جواد تبریزى، آیت الله مؤمن قمى، اندکى درس آقاى وحید خراسانى و آیت الله فاضل لنکرانى» شرکت کردم. همچنین مدتى در درس «آیت الله صانعى» حضور یافته و استفاده کردم. زندگى معنوى حقیر مدیون اخلاص و جهاد «حضرت آیت الله جنتى» است و در تفسیر قرآن از محضر «آیت الله مصباح یزدى» بهره مند شدم.
تاریخ اسلام، حکومت اسلامى، روشهاى تدریس، تحقیق و تبلیغ را در مدارس گوناگون به ویژه مدارس مرکز جهانى علوم اسلامى تدریس کرده ام. معارف اسلامى 1 و 2، متون و ریشه هاى انقلاب اسلامى و تاریخ اسلام را هم در برخى مدارس دانشگاهى در سالهاى 62 الى سال 64 درس گفته ام. علاقه ام بیشتر به تاریخ و سیره معصومین (علیهم السلام) است. در زمینه مباحث اخلاق و مدیریت هم آثار مختصرى دارم.
حقیر بیش از پژوهش شخصى به مدیریت پژوهشى اشتغال داشتم که در سرى «چهل حدیثهاى سازمان تبلیغات اسلامى سرى دیدار با ابرار، دیار ابرار، دولت ابرار، گلشن ابرار، ستارگان حرم و طلایه داران تقریب» هدایت و نظارت کار با بنده بوده است و امیدوارم خداوند به لطفش کار را بپذیرد و توفیق خدمت به همه عنایت فرماید و کمبودها را جبران و لغزش ها را غفو کند.